Стеф Къри открадна шоуто в "Мача на звездите", а Отбор ЛеБрон продължи доминацията си

Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели тазгодишното 71-во издание на "Мача на звездите" в НБА. Звездният тим с капитан лидера на Лос Анджелис Лейкърс грабна успеха над отбора на Кевин Дюрант с крайното 163:160 (47:45, 46:49, 45:45, 25:21) пред над 19 хиляди зрители в зала "Рокет Мортгейдж ФийлдХаус" в Кливланд, която бе домакин на най-голямото демонстративно събитие в баскетбола в световен мащаб тази година.

Двубоят традиционно противопостави най-големите звезди в най-силната лига в света, като интересното е, че това бе пета поредна победа за Отбор ЛеБрон, откакто НБА реши да промени формата през 2018-а. В герой за успеха на тима се превърна гарда на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри, който наниза 50 точки и счупи рекорда за най-много тройки в историята на "Мача на звездите", след като отбеляза 16 при общо 27 изстрела зад дъгата тази нощ. Така най-великият стрелец в историята завоюва признанието за MVP на "Мача на звездите" на името на великия Коби Брайънт за първи път в кариерата си.

20 71-во издание на "Мача на звездите" - Отбор ЛеБрон срещу Отбор Дюрант

Победният кош в сблъсъка пък бе отбелязан от капитана на тима ЛеБрон Джеймс, който осигури победата на своя тим със стрелба от средно разстояние за крайното 163:160. По този начин Отбор ЛеБрон осигури $450 хиляди в благотворителност за своята фондация "I Promise", докато Отбор Дюрант ще помогне с $300 хиляди на организацията "Cleveland Food Bank", която снабдява хора в нужда с храна.

Отборът на ЛеБрон Джеймс даде старт на шоуто със серия от 12:5 за старт на мача, като още от самото начало на демонстративното събитие двата тима заложиха на традиционните бързи нападения с умерено използване на стрелбата от тройката и почти нулева защита. Тимът на Кевин Дюрант смъкна разликата до две точки при преполовяването на частта, преди Стеф Къри да отбележи втората си тройка в двубоя за 23:18. Най-интересното отиграване от откриващите минути бе алей-уп забивка на Джа Морант след пас на Трей Йънг.

Отборът на Кей Ди продължаваше да вдига както оборотите, така и публиката в залата на крака чрез няколко поредни ефектни забивки от Джоел Ембийд и Карл-Антъни Таунс - 32:34 в полза на тима с капитан Дюрант. Двата тима влязоха в последната минута игра при резултат 41:43 в полза на Отбор Дюрант, но влезлия от резервната скамейка Лука Дончич наниза две поредни тройки, за да изведе отбора си напред при 47:43. Девин Букър върна две точки за Отбор Дюрант, но все пак първата четвърт и допълнителните $100 хиляди отидоха в ръцете на Отбор ЛеБрон и неговото училище "I Promise" - 47:45 в полза на Краля и компания след една четвърт игра.

Резервите на двата отбора не се отличиха с толкова високорезултатен старт, какъвто бе този в първата четвърт. Въпреки това зрелищните изпълнения се редуваха едно след друго, като те включваха 360-градусова забивка от Руди Гобер и алей-уп, завършен от Дежонте Мъри след подаване между краката от страна на ЛаМело Бол.

Дариъс Гарланд пък наниза тройка от логото, а резултатът в средата на четвъртината бе 17:17 и общо 64:62 в полза на Отбор ЛеБрон. Тимът на Кевин Дюрант се опитваше да затяга защитата и се отчете с няколко откраднати топки, които позволиха на ЛаМело Бол и компания да се отскубнат на осемточкова преднина в частта при 28:36.

Стеф Къри обаче беше под пара от другата страна, като именно неговите точни стрелби задържаха Отбор ЛеБрон в битката за $100-те хиляди - 33:36 в полза на Отбор Дюрант. Звездата на Мемфис Гризлис Джа Морант продължаваше да лети високо във въздуха днес, като поредното му невероятно отиграване бе 360-градусова алей-уп забивка, за да може Отбор Дюрант да вдигне аванса си на 33:41.

Лидерът на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри счупи рекорда за най-много тройки през първото полувреме игра в историята на "Мача на звездите" със своите 8, но неговите усилия не стигнаха на Отбор ЛеБрон да спечели втората четвърт и тя отиде в актива на Отбор Дюрант след 46:49. По този начин тимът на Кевин Дюрант осигури $100 хиляди за организацията "Cleveland Food Bank", която осигурява храна на хора в нужда. Общият резултат в мача вече бе 93:94 в полза на тима на Кей Ди.

Стеф Къри продължаваше да ниже тройка след тройка в равностойната трета четвърт, в която Отбор Дюрант на няколко пъти се измъкваше напред в резултата с около осем точки. В крайна сметка обаче Отбор ЛеБрон успя да се добере до равенството в периода при 45:45, като по този начин общият резултат скочи на 139:138 за отбора на звездата на Бруклин.

В последната четвърт победителят трябваше да достигне границата от 163 точки (25 в четвъртината) отбелязани точки в периода. Серия от 6:0 в полза на Отбор ЛеБрон и победен кош от суперзвездата на ЛА Лейкърс донесоха петия последователен успех на неговия тим в "Мача на звездите" след 163:160.

ОТБОР ЛЕБРОН: Стеф Къри 50, ДеМар ДеРоузън 10, ЛеБрон Джеймс 24, Янис Адетокумбо 30, Никола Йокич 10 (Дариъс Гарланд 13, Джарет Алън 10, Лука Дончич 8, Фред ВанВлийт 6, Джими Бътлър 2, Крис Пол)

ОТБОР ДЮРАНТ: Трей Йънг 13, Джа Морант 6, Андрю Уигинс 10, Джейсън Тейтъм 8, Джоел Ембийд 36 (Девин Букър 20, ЛаМело Бол 18, Дежонте Мъри 17, Зак ЛаВийн 12, Карл-Антъни Таунс 9, Руди Гобер 6, Крис Мидълтън 5)

Снимки: Gettyimages